Kurs szybkiego pisania na klawiaturze online

7 powodów, czyli dlaczego warto opanować szybkie pisanie na klawiaturze

Dlaczego szybkie pisanie na klawiaturze to same plusy? Doba ma 24 h i ten układ raczej nie zmieni się za naszego życia. Ale zarządzanie tymi godzinami zależy już w dużej mierze od nas samych. To jak i na co wykorzystujemy czas jest ważne niezależnie od naszych życiowych priorytetów. Po prostu jest ważne. To Ty jesteś władcą i możesz skrócić czas wykonywania niektórych czynności po to, aby mieć więcej czasu na inne – te, które bardziej lubisz lub te, na których zarabiasz. Cokolwiek jest Twoim priorytetem masz władzę wydłużania czasu na to co zechcesz. Brzmi jak bajka, a naprawdę jest proste.

Ile czasu dziennie stukasz w klawiaturę komputera? Co się stanie, jeżeli zajmie Ci to połowę tego czasu przy niezmienionych efektach? Zaczniesz mieć więcej czasu.

Używając tylko dwóch palców do pisania na klawiaturze osiągasz prędkość około 150 znaków na minutę. To tak, jakbyś pisał długopisem. Jeżeli nauczysz się pisać metodą bezwzrokową, Twoje tempo może wzrosnąć trzykrotnie, a nawet więcej! Rekord świata wynosi ponad 1000 znaków na minutę. Co jeszcze może Ci dać pisanie bezwzrokowe?

 • Szybko pisząc zyskasz czas! Mnóstwo czasu na rozrywki lub spotkania z bliskimi;
 • Wyróżnisz się na tle innych współpracowników i zwiększysz swoje szanse na awans;
 • Przygotowanie dokumentów zajmie Ci nawet 3 razy mniej czasu, co bezsprzecznie zrobi wrażenie na Twoim szefie.
 • Używanie wszystkich 10 palców do pisania na komputerze uchroni Cię przed zmęczeniem i nadwyrężeniem, co jest dla wielu osób efektem ubocznym długoletniej pracy biurowej.
 • Znacznie zmniejszysz nakłady czasu poświęcane na odpisywanie na korespondencję e-mail, zarówno tę prywatną, jak i biznesową. Będziesz mieć więcej czasu dla siebie;
 • Zaczniesz śledzić aktualnie pisany tekst bez konieczności ciągłego spoglądania na klawiaturę. Dojdzie do tego, że będziesz mógł rozmawiać i pisać jednocześnie;
 • Staniesz się osobą bardziej atrakcyjną na rynku pracy, dzięki czemu łatwiej zdobędziesz wymarzoną, dobrze płatną posadę.

W polskim internecie organizowane są mistrzostwa w szybkim pisaniu. Zapisanie się na nie to dobra okazja do wykonania testu i poznania własnej szybkości – to nic nie kosztuje. Potem pozostanie Ci tylko krótko policzyć i zawsze wyjdzie tak samo – w pół godziny możesz bezwzrokowo napisać to co piszesz w półtorej teraz. Naucz się tego i bądź władcą własnego czasu. God Save the King!


 
 
 


exit

Zaloguj się


Nie pamiętasz hasła? Przypomnij hasło »


 
 
 

exit

Zaloguj się


Nie pamiętasz hasła? Przypomnij hasło »


 
 
 

Nie posiadasz jeszcze konta na piskle.pl?

Zarejestruj się za DARMO już teraz!

 • Śledź swoje postępy
 • Porównuj swoje wyniki z pozostałymi użytkownikami
  na Tablicy Rekordów
 • Dostosuj kurs do swoich potrzeb
 • Korzystaj z pozostałych funkcji dostępnych dla użytkowników zarejestrowanych

Zarejestruj się już teraz »

Pomiń rejestrację – zacznij kurs z ograniczeniami »


Statystyki

Czas trwania:

Szybkosc pisania: zn/min

Bezbłędność: %

Liczba błędów:


 
exit

Zakończyłeś lekcje!


Udostępnij wyniki


exit