Kurs szybkiego pisania na klawiaturze online

Pisanie bezwzrokowe, jaką wybrać klawiaturę?

Pisanie bezwzrokowe nie na każdej klawiaturze jest tak samo szybkie. Warto zwrócic uwagę na to przy zakupie sprzętu, który ma nam słuzyć do pisania.

Klawiatura klasyczna to prostokątne urządzenie z pięcioma, równolegle ułożonymi rzędami klawiszy. Klawiatura ergonomiczna ma za zadanie zwiększenie komfortu pracy na komputerze. IJej kształty są bardziej opływowe, a klawisze nie są do siebie równoległe i mogą różnić się wielkością.

Bardzo ważne są gabaryty – zdecyduj czy klawiatura ma być płaska czy wypukła. Wybierz model płaski, gdy częste i szybkie pisanie na klawiaturze jest dla Ciebie normą, a model wypukły, gdy planujesz dużo grać.

Hałaśliwość – zwróć uwagę jak głośno klawisze stukają podczas pisania. W sklepie masz możliwość to sprawdzić i skorzystaj z tego. Jeżeli dużo pracujesz i piszesz późnym wieczorem lub w nocy to pomyśl aby nie zakłócać snu innym. Przy nocnym użytkowaniu sprawdzi się tez podświetlany panel.

Podłączenie - przy pomocy przewodu lub bezprzewodowo. Wersje bezprzewodowe mają to do siebie, że musisz w nich co jakiś czas zmieniać baterie. Za to nie trzyma nas kabel, i mamy większe pole manewru w przestawianiu klawiatury. Przed zakupem upewnij się, jaka jest długość kabla i czy zapewni Tobie swobodne użytkowanie.

Klawisze – w sklepach dominuje układ standartowy, czyli qwerty. Niektóre klawiatury są wyposażone w klawisze multimedialne typu: ciszej, głośniej, otwieranie pliku tekstowego, tryb czuwania itd. Jeżeli będziesz je wykorzystywać - masz dużo możliwości wyboru spośród różnych klawiatur. Coraz częściej stosuje się klawisze wykonane z gumy, są one odporne na zalania i ciche, ale nie sprawdzają się przy szybkim bezwzrokowym pisaniu.

Dodatki - Klawiatura może posiadać wyjścia USB lub Jack. Dzięki nim możemy łatwo i szybko podłączyć sobie słuchawki czy też jakieś inne urządzenie podłączane pod port USB.
 
 
 exit

Zaloguj się


Nie pamiętasz hasła? Przypomnij hasło »


 
 
 

exit

Zaloguj się


Nie pamiętasz hasła? Przypomnij hasło »


 
 
 

Nie posiadasz jeszcze konta na piskle.pl?

Zarejestruj się za DARMO już teraz!

  • Śledź swoje postępy
  • Porównuj swoje wyniki z pozostałymi użytkownikami
    na Tablicy Rekordów
  • Dostosuj kurs do swoich potrzeb
  • Korzystaj z pozostałych funkcji dostępnych dla użytkowników zarejestrowanych

Zarejestruj się już teraz »

Pomiń rejestrację – zacznij kurs z ograniczeniami »


Statystyki

Czas trwania:

Szybkosc pisania: zn/min

Bezbłędność: %

Liczba błędów:


 
exit

Zakończyłeś lekcje!


Udostępnij wyniki


exit