Kurs szybkiego pisania na klawiaturze online

Jesteś tutaj: Strona główna » Kurs » Wstęp do kursu - pisanie bezwzrokowe » Powitanie
Nie jesteś zalogowany. Twoje postępy nie zostaną zapisane.

Powitanie - Pisanie bezwzrokowe

Witam na kursie bezwzrokowego pisania na klawiaturze.

Będę Twoim Osobistym Trenerem, który poprowadzi Cię przez wszystkie lekcje, podpowie, jak ćwiczyć, oceni i zmotywuje do pracy.

Czy wiesz dlaczego chcesz przejść przez ten kurs? Domyślam się, że tak. Jeśli jednak nie do końca zdajesz sobie sprawę, ile możesz zyskać ucząc się bezwzrokowego pisania, postaram się w dalszej części mojego instruktażu rozwiać Twoje wątpliwości.

Kurs podstawowy obejmuje naukę wszystkich znaków znajdujących się na klawiaturze: liter oraz znaków specjalnych (t.j. kropka, przecinek itp.). Użytkownicy posiadający dostęp do konta Premium mają również możliwość opanowania bezwzrokowego pisania na klawiaturze numerycznej oraz pisowni polskich liter (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ż, ź). Więcej informacji znajdziesz na stronie Konto Premium » .

Cały kurs składa się z kilkudziesięciu lekcji oraz egzaminu końcowego, po którym uzyskasz certyfikat ukończenia kursu wraz z uzyskanymi podczas testu wynikami. Jeżeli już potrafisz pisać bezwzrokowo, możesz uzyskać taki certyfikat szybciej – wystarczy tylko przejść nasze testy. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Certyfikat.

Pracując systematycznie, masz szansę ukończyć pełny kurs w ciągu jednego miesiąca. By to osiągnąć musisz ćwiczyć przynajmniej 1 godzinę dziennie. Jeśli jednak nie dysponujesz taką ilością czasu możesz osiągnąć podobne efekty stosując się do poniższych zasad:

 1. Ćwicz codziennie przynajmniej 20 minut przez 2 tygodnie*. Dzięki temu możesz ukończyć kurs podstawowy obejmujący opanowanie umiejętności bezwzrokowego pisania podstawowych liter ( z wyjątkiem qxv oraz polskich znaków).
 2. Po dwóch tygodniach wykonywanie kolejnych ćwiczeń umożliwi Ci doskonalenie nabytych już umiejętności oraz poznawanie nowych znaków. W tym czasie sugeruję byś przeszedł na metodę bezwzrokowego pisania, by praktykować nową umiejętność na co dzień.
 3. Po miesiącu* jesteś w stanie opanować w pełni sztukę bezwzrokowego pisania na klawiaturze.

Zastanów się: do napisania większości tekstów potrzebujesz umiejętności szybkiego pisania głównie liter. W ciągu 2 tygodni ćwiczeń masz szansę opanować podstawy bezwzrokowego pisania i korzystać z nich w codziennej pracy. Jednocześnie trenując w ten sposób poza aplikacją przyspieszysz ukończenie całego kursu oraz skrócisz czas potrzebny Ci do tego, aby w 100% opanować umiejętność bezwzrokowego pisania na klawiaturze.

Czy wiesz, że:

 • Pisanie przy użyciu metody pisania z patrzeniem na klawiaturę pozwala osiągać prędkości zbliżoną do prędkości pisania długopisem, czyli około 150 znaków na minutę. Korzystając z metody bezwzrokowej jesteś w stanie pisać do 3 razy szybciej (500 znaków na minutę).
 • Pisanie bezwzrokowe zwiększa efektywność Twojej pracy: przy pisaniu tekstów na komputerze możliwe jest śledzenie wyników na monitorze, a przy przepisywaniu nie trzeba odrywać wzroku od brudnopisu.
 • Równomierne używanie palców oraz brak konieczności poruszania ramionami uchroni Cię przed zmęczeniem i nadwerężeniem.

Jako Twój Osobisty Trener, po każdym wykonanym przez Ciebie ćwiczeniu i teście pokażę Ci Twoje wyniki oraz zasugeruję, co należałoby zrobić, by jeszcze bardziej udoskonalić zdobyte przez Ciebie umiejętności. W zależności od wybranego przez Ciebie modelu motywacyjnego możesz skorzystać z moich uwag, lub pominąć je. Nie zwlekaj zatem i rozpocznij pierwszą lekcję już teraz.

Pozdrawiam
Twój Osobisty Trener

Przejdź do kolejnej lekcji »

* Podane wartości są średnią z przeprowadzonych badań, z tego powodu Twoje rezultaty i osiągnięcia mogą odbiegać od podanych danych. 

exit

Zaloguj się


Nie pamiętasz hasła? Przypomnij hasło »


 
 
 

exit

Zaloguj się


Nie pamiętasz hasła? Przypomnij hasło »


 
 
 

Nie posiadasz jeszcze konta na piskle.pl?

Zarejestruj się za DARMO już teraz!

 • Śledź swoje postępy
 • Porównuj swoje wyniki z pozostałymi użytkownikami
  na Tablicy Rekordów
 • Dostosuj kurs do swoich potrzeb
 • Korzystaj z pozostałych funkcji dostępnych dla użytkowników zarejestrowanych

Zarejestruj się już teraz »

Pomiń rejestrację – zacznij kurs z ograniczeniami »


Statystyki

Czas trwania:

Szybkosc pisania: zn/min

Bezbłędność: %

Liczba błędów:


 
exit

Zakończyłeś lekcje!


Udostępnij wyniki


Powtórz lekcję
 

exit