Kurs szybkiego pisania na klawiaturze online

Jesteś tutaj: Strona główna » Kurs » Wstęp do kursu - pisanie bezwzrokowe » Jak osiągnąć poziom mistrzowski?
Nie jesteś zalogowany. Twoje postępy nie zostaną zapisane.

Jak osiągnąć poziom mistrzowski? - Pisanie bezwzrokowe

Jako Twój osobisty trener postaram się udzielić Ci kilku cennych rad, dzięki którym możesz uzyskać niezwykłe efekty w krótkim czasie.

Aby nauczyć się pisać bezwzrokowo trzeba systematycznie ćwiczyć. To jest najważniejsza zasada, która może przybliżyć Cię do osiągnięcia sukcesu. Ćwicz przynajmniej 15 minut dziennie, a osiągniesz dobre rezultaty już w ciągu 2 tygodni. Ćwicz codziennie 30 minut, a w tym samym czasie twoje umiejętności rozwiną się dwa razy szybciej.

Podejmując decyzję o rozpoczęciu kursu pamiętaj, że pracując nad wdrożeniem w życie nowych nawyków, należy unikać starych, które chcesz wyeliminować. Nie zaczynaj zatem nauki szybkiego pisania w momencie, w którym w krótkim czasie masz do napisania obszerną pracę. W początkowej fazie nauki możesz zbyt często nieświadomie przestawiać się na stosowanie starej metody. Dodatkowo osiągnięcie dotychczasowej prędkości pisania przy zastosowaniu metody dziesięciopalcowej może zająć tylko około dwóch tygodni.

Nie zwlekaj zbyt długo. Rozpoczynając naukę teraz, szybciej zyskasz cenne minuty. Wyobraź sobie sytuację, w której wszystkie Twoje obowiązki w pracy jesteś w stanie wykonać w ciągu 7, a nie 8 godzin. Co zrobisz z tą dodatkową godziną dziennie – jak ją wykorzystasz? Niech ta myśl będzie dla Ciebie źródłem motywacji do nauki.

Ćwicz systematycznie i staraj się od razu stosować nowe techniki w codziennej praktyce. Po przerobieniu kilku pierwszych lekcji możesz pisać stosując poprawne ułożenie rąk. Dobrym rozwiązaniem jest również wykonywanie ćwiczeń kilka razy dziennie w sesjach 5-10 minutowych. Jest to czas potrzebny do wykonania jednej lekcji. Na początku twoja prędkość pisania będzie niewielka, ale zaletą tego podejścia jest to, że nowe nawyki będą utrwalane na bieżąco, a dzięki regularnej praktyce szybciej osiągniesz zaawansowany poziom pisania bezwzrokowego. Taki system polecam szczególnie osobom, które ukończyły kurs podstawowy.

Wykonuj ćwiczenia zachowując proponowaną kolejność. Nowe litery ćwicz po opanowaniu poprzednich, a jeśli robisz dużo błędów, nie pamiętasz, gdzie znajdują się poszczególne znaki, albo musiałeś/musiałaś zrobić kilkudniową przerwę w ćwiczeniach powtórz poprzednie lekcje zanim przejdziesz do kolejnych.

Aplikacja daje Ci możliwość generowania specjalnych lekcji służących opanowaniu poszczególnych trudności. Skorzystaj z tego.

Nie spiesz się. Pamiętaj, że ucząc się nowych czynności na początku robimy to dużo wolniej. Dopiero po wykonaniu kilku ćwiczeń nasza prędkość zwiększa się. I chociaż na początku poświęcisz więcej czasu na opanowanie nowych metod, to zainwestowany w ten sposób czas szybko się zwróci. Możesz obliczyć, kiedy go odzyskasz na poniższej stronie. Dane niezbędne do obliczeń sprawdzisz w zakładce Statystyki. Zacznij już teraz, a wkrótce osiągniesz poziom mistrzowski!

Przejdź do kolejnej lekcji » 

exit

Zaloguj się


Nie pamiętasz hasła? Przypomnij hasło »


 
 
 

exit

Zaloguj się


Nie pamiętasz hasła? Przypomnij hasło »


 
 
 

Nie posiadasz jeszcze konta na piskle.pl?

Zarejestruj się za DARMO już teraz!

  • Śledź swoje postępy
  • Porównuj swoje wyniki z pozostałymi użytkownikami
    na Tablicy Rekordów
  • Dostosuj kurs do swoich potrzeb
  • Korzystaj z pozostałych funkcji dostępnych dla użytkowników zarejestrowanych

Zarejestruj się już teraz »

Pomiń rejestrację – zacznij kurs z ograniczeniami »


Statystyki

Czas trwania:

Szybkosc pisania: zn/min

Bezbłędność: %

Liczba błędów:


 
exit

Zakończyłeś lekcje!


Udostępnij wyniki


Powtórz lekcję
 

exit